Gatački strijelci – pravo u metu

U Visokom u nedelju, 03.10.2021 je održano Finale Premijer lige BiH za sezonu 2021 godine, u juniorskoj i seniorskoj kategoriji u disciplinama vazdušnog oružja, puška i pištolj po Međunarodnom programu streljaštva. Učestvovalo je preko 100 takmičara iz 16 streljačkih klubova BiH.

SK Mladost je učestvovao sa svojim ekipama u obje discipline, a Ivan Slijepčević koji je vlasnik kadetskog rekorda je na finalu u Visokom pogodio i juniorski rekord BiH u disciplini vazdušni pištolj.

U disciplini vazdušna puška su za juniorke i seniorke gađale naše takmičarke:

Tijana Crnogorac  568 kr.

Natalija Gojković 554 kr.

Nataša Koprivica 550 kr. (vlastiti rekord i prvi nastup u ovom rangu takmičenja).

U disciplini vazdušni pištolj za ekipu juniora i seniora su gađali:

Ivan Slijepčević 566 krugova

Ivan Pojužina 476 kr.

Gojko Manojlović  405 kr.

Ivan Slijepčević je pucao najbolji rezultat u obje kategorije juniorskoj i seniorskoj u ovom finalnom kolu i pogodio juniorski rekord BiH 566 kr.

Inače u konačnom plasmanu lige nije bilo zvaničnog proglašenja ekipno za juniore gdje smo mi bili najbolji tokom lige i u finalnom kolu.

U pojedinačnom plasmanu juniora u disciplini vazdušni pištolj osim Ivana Slijepčevića koji je osvojio zlatnu medalju, treće mjesto i bronzanu medalju je osvojio naš takmičar Stefan Pojužina.

Ekipno i juniori Mladosti u disciplini vazdušna puška su zauzeli četvrto mjesto u konačnom plasmanu lige BiH.

Ivan Slijepčević je i u konačnom plasmanu seniora zauzeo 3 mjesto i osvojio bronzanu medalju.

Ekipno seniori Mladosti u disciplini vazdušni pištolj u konačnom plasmanu lige su zauzeli peto mjesto.

Ekipno seniori Mladosti u disciplini vazdušna puška su zauzeli 6 mjesto u konkurenciji od 15 ekipa.

Ekipno seniorke i juniorke Mladosti u disciplini vazdušna puška su zauzele 7 mjesto.

Ukupno: 1599  kr.

Pojedinačno, 5 mjesto je zauzeo Ivan Slijepčević.

Seniorke Mladosti, Tijana Crnogorac i Natalija Gojković su gađale oko 20 krugova više od nastupa proteklog vikenda u 2 kolu Premijer lige BiH, takođe u Visokom tako da je Natalija G. pogodila i vlastiti rekord od 562 kruga.