Ivan Slijepčević na Memorijalnom turniru

Najbolji junior SK Mladosti iz Gacka, Ivan Slijepčević je proteklog vikenda sa trenerom, učestvovao na Memorijalnom Internacionalnom streljačkom turniru „Ištvan Poljanac“, koji je održan 7 put u Sportskom centru Vojne Akademije u Beogradu. Na turniru  su učestvovali predstavnici  devet država: Mađarske, Bugarske, Makedonije, Hrvatske, BiH, Gruzije, Jermenije, Salvadora i Srbije. Srpski strijelci su osvojili pet medalja u seniorskoj i jednu u juniorskoj konkurenciji. Strijelci iz Republike Srpske su takođe imali dobre rezultate i osvojili više medalja.

Ivan je u subotu osvojio u juniorskoj konkurenciji drugo mjesto i srebrnu medalju rezultatom 556 krugova. Prvo mjesto je osvojio takmičar iz Gruzije sa 557 krugova. a treći je bio takmičar iz Bugarske. U seniorskoj konkurenciji Ivan je u subotu zauzeo 11 mjesto.

U nastupu u nedelju u seniorskoj konkurenciji Ivan je pogodio 559 krugova ali nije uspio ući u finale i zauzeo je 13 mjesto. Zlato je osvojio Gruzijac   Mosulašvili, koji je u subotu bio drugi iza Damira Mikeca, koji u nedelju nije nastupio.

U okviru turnira na stadionu Vojne Akademije, održano je takmičenje u target sprintu. To je nova disciplina u programu Svetske streljačke federacije, kombinacija trčanja i gađanja vazdušnom puškom.