Odbojkašice „Gacka“ savladale „BL Volej“ u prvoj utakmici plej-ofa

Odbojkašice „Gacka“ su sinoć u neizvjesnoj utakmici do kraja uspjele sa 3:2 savladati „Banjalučki Volej“ u prvom polufinalnom susretu plej-ofa Premijer lige BiH.

U okrnjenom sastavu, bez iskusne igračice Katarine Popović, gubile su sa 2:0, ali su uz veliku podršku publike uspjele napraviti preokret, izjednačiti, a iako su u petom setu gošće povele, odbojkašice „Gacka“ su ušle u dobru seriju i pobijedile sa 15:8.

„Gacko“- „BL volej“ po setovima- 19:25, 22:25, 25:18, 25:17, 15:8.

Trener Saša Slijepčević se prije svega zahvalio na podršci publici i i naglasio da kada je atmosfera na tribinama ovakva onda nema tima u BiH koji ne mogu pobijediti.

„Pokušali smo nekim izmjenama da promijenimo tok utakmice i do kraja smo to uspjeli. Najvažnije je da su one pokazale jednu ogromnu želju, volju i pored svih problema i nedaća koje nas prate. Dalje šta god bude one su za mene pobjednici“- rekao je Slijepčević.

Naglašava da je cilj bio izboriti treću utakmicu (majstoricu)na domaćem terenu u čemu su uspjeli. Revanš igraju u srijedu u Banja Luci.

Kapiten Helena Popović je istakla da joj je ovo jedna od najtežih utakmica u karijeri. „Publika nam je mnogo značila, bila nam je dodatni motiv“, kaže ova iskusna odbojkašica koja se takođe zahvalila navijačima.

„Ovo je meč koji je opravdao jedan derbi. Došli smo na teren na kojem smo uvijek igrali teško, ali na ovakav način nismo izgubili nikad “, rekao je trener „BL Voleja“ Đorđe Milošević i čestitao ekipi „Gacka“ koja je prema njegovim riječima, posebno u poslednja dva seta dominirala u svim elementima.

Više detalja u sutrašnjoj emisiji koju slušate na talasima Radio Gacka sutra od 13 časova i 30 minuta. Više u tonskom zapisu…