„Ako mi ne učinimo naš grad urednim, niko drugi neće“ – mogla bi biti parola današnje akcije čišćenja koju je organizovala opština Gacko.
Jutros u 10:30 su se na parkingu okupili zaposleni u lokalnoj administraciji, radnici Kulturno-sportskog centra, Turističke organizacije i predstavnici Vatrogasno-spasilačke jedinice. Njima se pridružilo i nekoliko članova neformalnog udruženja „Ljubitelji prirode“.

Koordinator akcije Lazar Okiljević izjavio je za Radio Gacko da je ovo prva u nizu planiranih akcija, a današnji fokus je čišćenje deonica pored magistralnih puteva.
Pored zaposlenih u opštinskoj upravi i ustanovama, u akciji učestvuju i učenici Osnovne škole „Sveti Sava“ te radnici komunalnog preduzeća Komus.
Opširnije u tonskom prilogu:
Podijeli:
