Treći put u Gacku organizovana Liga Stare Hercegovine za mlade šahiste

Juče je u sali SŠC „Pero Slijepčević“ održano takmičenje mladih šahista iz regije. Učestvovalo je 25 šahista iz Nevesinja, Trebinja, Ljubinja, Foče i Gacka.

Predsjednik Nadzornog odbora ŠK „Mladost“ Anđelko Nikitović, izrazio je zadovoljstvo što je odziv ipak bio solidan, jer je vrijeme loše za putovanje, a djeca su mala.

Očekivali su još goste iz Crne Gore (Nikšić i Podgorica), ali ovaj put nisu došli.

Gacko su predstavljala tri dječaka: Čedomir Košutić, Stefan Višnjevac i Milivoje Buha.

U kategoriji do 10 godina najuspješniji je bio nevesinjac Petar Spremo, 2.mjesto je pripalo Anrdiji Saviću takođe iz Nevesinja, a treću poziciju zauzeo je Ivan Ružić iz Trebinja.

Kategorija do 12 godina: Na prvom mjestu je Vuk Brborić (Ljubinje), drugi je Fočak Lazar Mimić, treći Stefan Mitrović, takođe iz Foče. Naš Čedo Košutić je bio četvrti. Iako je veoma uspješan na turnirima izvan naše opštine u Gacku kaže da ima suviše veliku tremu, pa mu je i ovaj put medalja izmakla iz ruku.

Kategorija do 14 godina: Dimitrije Vujović iz Trebinja osvojio je 1.mjesto, Trebinjac  Slađan Kujačić je bio drugi, dok je treće mjesto Nikola Grahovac iz Nevesinja.

U kategoriji djevojčica pobijedila je Sofija Mimić iz Foče, Ivona Toholj iz Ljubinja je zauzela drugu poziciju, na trećoj je Dijana Radović iz Foče.

Organizator ŠK „Mladost“ zahvaljuje menadžmentu RiTE Gacko  i direktoru SŠC „Pero Slijepčević“ na podršci u organizaciji.