Nakon što je osvojio desetak medalja u atletici u 2025. godini petnaestogodišnjem Čedomiru Košutiću stiglo je priznanje od Atletskog saveza RS, proglašen je najboljim atletičarem u Repulici Srpskoj za 2025. godinu u kategoriji starijih pionira.

Dan prije na Međunarodnom „Svetosavskom“ turniru u šahu u Nikšiću osvojio je zlato u kategoriji do 16 godina.
Gostujući u Radio Gacku Čedo je naglasio da se koncentracija koju ima u šahu prenosi i na atletiku. Šahom se bavi već šest, sedam godina, i već od prvih takmičenja pokazao je da je kandidat za osvajanje medalja, što su prepoznali u ŠK „Mladost“, gdje mu je podrška Spasoje Pejičić.
Komplikovanija situacija je u atletici za koju se oredijelio prije tri godine jer atletski klub ne postoji u Gacku. On i njegovi drugari iz Gacka nastupaju za AK „Trebinje“.
Ipak, podršku ima od oca, koji je aktivni takmičar u atletici u veteranima, Gligora Košutića. Vježba na pomoćnom terenu FK „Mladost“, ali ni tamo nema krug za bacanje, koji mu je u suštini potreban. On je vicešampion BiH u diciplinama kugla i disk, dok je u Republici Srpskoj prvak u kugli, drugi u koplju u starijim pionirima, a već je prvak RS u kugli i disku u mlađim juniorima za koje će nastupati i naredne dvije godine.
Šahom se bavi svakodnevno, ističe Košutić.
U ovoj godini u atletici su nastupi već u martu, a šahovsko Prvenstvo RS očekuje ga u aprilu.
Više u razgovoru….


Podijeli:

