Одбојкашице ЖОК „Гацко РД Свислајон“ пласирале су се у финале Купа Републике Српске. Оне су синоћ савладале у Бањалуци ЖОК „Борац“ резултатом 3:1.
Био је ово меч којим је осим финала Купа Републике Српске аутоматски чекирана и визу за полуфинале Купа БиХ, па би се ова утакмица могла окарактерисати као најважније у досадашњем дијелу сезоне.
Из клуба су рекли да су у крајње неизвјесној утакмици, са мноштвом добрих потеза на обје стране, какви су, већ традиционално, дуели између ова два клуба, тим из Гацка је у одлучујућим тренуцима показао више концентрације и остварио велику побједу.
„Вечерашњи тријумф над Борцем и пласман у финале Купа Републике Српске је утакмица која је означила и почетак нове ере у нашем клубу предвођене тренерским тандемом Горан Копривица и Ангелина Дивљан и сигурни смо да је побједа у СД „Центар“ путоказ ка првој од многих титула на челу са новим стручним штабом. Заслужено смо се пласирали у финале у коме чекамо бољег из дуела ЖОК „Бимал Јединство“ и УОК „БЛ Волеј“. Екипи „Борца“ честитамо на фер и спортској игри“, рекли су из клуба.
Ови тимови поново се састају у петак, овај пут у оквиру 7. кола Премијер лиге БиХ.
Подијели:
