Drugo mjesto za SKI „Gacko“ na „HENDIKEP FESTU“-najuspješniji- Momo Vuković

U nedelju, 09.05.2021. je u organizaciji SSI RS i SKI „RVI LEOTATAR“ iz Trebinja održano je takmičenje streljačkih klubova invalida iz cijele Republike gdje su nastupili Klubovi od Banja Luke do Bijeljine.  Takmičari invalidi iz Gacka su nastupili u sastavu:

• Momir Vuković 356 kr.
  • Momo Pljevaljčić  317 kr.
  • Željko Marković  314 kr.
  • Aleksa Slijepčević 253 kr.

Na turniru su strijelci Gacka zauzeli 2. mjesto i osvojili pehar, srebrne medalje i diplome sa pogođenih 987 krugova.

Pojedinačno takmičari nisu (rangirani) bodovani u tri kategorije već su dodijeljene samo 3 medalje za 3 prva mjesta za sve tri grupe invalida (1. oni što gađaju sa naslona i sjedeći prva grupa, 2 . koji gađaju sjedeći –druga grupa i 3. strijelci takmičari bez ikakvih povlastica –treća grupa Opšta kategorija).

U Opštoj kategoriji u pojedinačnom plasmanu, najbolji rezultat je postigao Momir Vuković (koji je na ovom takmičenju osvojio 3 medalje) ali je u ukupnom plasmanu svih invalidskih grupa bio treći.

Naredni vikend se gađaju u Gacku 2 zaostala kola lige Republike Srpske u organizaciji SK „Mladost“ Gacko.