Skip to content
Радио Гацко

Радио Гацко

И у етру и на нету…

  • Вијести
    • Гацко
    • Република Српска
    • Свијет
    • Живот
      • Храна
      • Мода
      • Забава
      • Образовање
      • Технологија
      • Спорт
      • Бизнис
      • Видео
  • Емисије
    • Догађаји
    • Актуелно
    • Засједања Скупштине општине Гацко
    • Подкаст канал
    • Интервјуи
  • Маркетинг
    • Цјеновник услуга
    • Мали огласи
  • Галерија
  • Документи
  • Импресум
  • Избори
Слушај Радио Гацко
  • Home
  • Вијести
  • Мoстар: Студентима и ђацима додијељено 188 стипендија и награда за школовање  
  • Актуелно
  • Вијести
  • Образовање

Мoстар: Студентима и ђацима додијељено 188 стипендија и награда за школовање  

novinar 5. мај 2025.

Српско просвјетно и културно друштво „Просвјета“ Мостар и Српска православна црквена општина додијелили су стипендију „Владимир Ћоровић“ за 161 ђака и студента са подручја Епархије захумско-херцеговачке и приморске.

Додјела стипендија одржана је у Саборној цркви Свете Тројице у Мостару, а добило их је 36 основаца од шестог до деветог разреда, 44 средњошколца и 81 студент, док је подршку за школовање добило 27 ученика.

Додијељено је и шест специјалних стипендија за најбоље студенте, те двије награде и помоћ за дјецу из вишечлане породице.

Поред више од 60 донатора са свих страна свијета, свечаност су увеличали митрополити захумско-херцеговачки Димитрије, њемачки Григорије и далматински Никодим.

Митрополит Димитрије рекао је да је знање дивно и да се награђују због њега, али да се мора пазити да се не покушава сазнати ни о другом човјеку ни Богу све до краја.

„Наш живот неће зависити од тога колико имамо пара већ од тога какве смо односе изградили са другима, колико смо били искрени у тим односима и колико смо вољели. Ове стипендије на најљепши начин показују ту љубав једних према другим“, рекао је митрополит.

Он је позвао стипендисте да у срцу чувају захвалност и да друге смјесте у то срце када постану афирмисани људи.

Предсједник мостарске „Просвјете“ Сања Бјелица Шаговновић рекла је да су организатори поносни, јер се у Мостару данас сабрала омладина цијеле Херцеговине.

„Срба је данас у Мостару јако мало, али много се трудимо да нас по дјелима препознају. Једно од тих дјела је и овај програм кога не би било да није било јединства и уважавања“, рекла је Бјелица Шаговновић.

Она је нагласила да посебно радује што овај програм његује компоненту награђивања најбољих, али је и социјално осјетљив.

„То је традиција коју је `Просвјета` почела још 1902. године и по којој су мостарски Срби и те како познати. Наш Владимир Ћоровић, по коме овај програм носи име, записао је да је `Просвјета` 1902. године постала средиште културне активности у земљи и установа од које је читав народ осјетио вишеструке користи“, подсјетила је Бјелица Шаговновић.

Старјешина Саборне цркве Свете Тројице у Мостару Душко Kојић рекао је да овај храм није само мјесто молитве, већ и наде.

Он је истакао да је сваке године има више стипендиста, али и донатора који не само да дају новац већ достојанство, вјеру и шансу.

„Драга дјецо нисте сами. Свака од ових стипендија које додјељујемо је једна молитва упућена за вас. Носите своје поријекло пажљиво, учите марљиво и када дође вријеме будите и ви ослонац онима којима је то потребно“, рекао је свештеник Kојић.

Свечаности су присуствовали представници града Требиња, начелници источнохерцеговачких општина, бројни стипендисти и родитељи.

У музичком дијелу програма наступио је Црквени хор Светог Василија Тврдошког и Острошког из Требиња и ученици Музичке школе Требиње.

Подијели:

Post navigation

Previous Џудо клуб Гацко изузетан на првенству Републике Српске
Next ЖОК „Гацко РД Свислајон“ домаћин завршног турнира за јуниорке

Повезане вијести

Још једно злато за Чеда Кошутића у шаху
  • Вијести
  • Гацко

Још једно злато за Чеда Кошутића у шаху

1. фебруар 2026.
Синоћ у Гацку одржана Светосавска академија
  • Вијести
  • Гацко

Синоћ у Гацку одржана Светосавска академија

31. јануар 2026.
Начелник Говедарица о Светосавској академији
  • Актуелно
  • Гацко
  • Најновије вијести

Начелник Говедарица о Светосавској академији

30. јануар 2026.

Одабир језика

ЋИРИЛИЦА | LATINICA

Најновије

  • Још једно злато за Чеда Кошутића у шаху
  • Синоћ у Гацку одржана Светосавска академија
  • Обиљежавање Међународне године волонтера
  • Начелник Говедарица о Светосавској академији
  • Свети Пребиловци Светом Сави-гусларско вече у суботу
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

 

Још нисте прочитали?

Још једно злато за Чеда Кошутића у шаху
  • Вијести
  • Гацко

Још једно злато за Чеда Кошутића у шаху

1. фебруар 2026.
Синоћ у Гацку одржана Светосавска академија
  • Вијести
  • Гацко

Синоћ у Гацку одржана Светосавска академија

31. јануар 2026.
Обиљежавање Међународне године волонтера
  • Гацко

Обиљежавање Међународне године волонтера

30. јануар 2026.
Начелник Говедарица о Светосавској академији
  • Актуелно
  • Гацко
  • Најновије вијести

Начелник Говедарица о Светосавској академији

30. јануар 2026.
  • Почетна
  • Вијести
  • Живот
  • Спорт
  • Галерија
  • О нама
  • Контакт
  • ИМПРЕСУМ
  • Избори
  • Избори
Copyright © Sva prava zadržana. | DarkNews by AF themes.