Врањска, Крстаче, Звијерина, Симијова, Дола, Длакоше и Тодорићи – љепота херцеговачког краја сабрана је у значајном дјелу које је професор Миленко Кешељ посветио историји школа са овог подручја.
Када је која школа саграђена, ко су били први учитељи, колико је ђака похађало наставу, како су се школе развијале, а како гасиле – све то открива књига која ће бити промовисана у Дому културе „Јевто Дедијер“ у суботу, 25. априла, са почетком у 19 часова.
У књизи су представљене и карактеристике овог краја, живот, обичаји, народна вјеровања, као и значајне личности које су похађале ове школе. Ово дјело од заборава чува важан дио прошлости становништва и подручја око планине Ситнице.
Монографија садржи бројне табеларне прегледе, статистичке податке, фотографије, скенирана архивска документа, као и пописе ученика завршних разреда основне школе.
Кроз причу некадашњих учитеља, рецензената, као и самог аутора, оживјеће вријеме када су школе на овом подручју биле пуне ђака. Промоцију прати богат културно-умјетнички програм, а улаз је слободан.
Подијели:

