Нешто више од пола сата требало је одборницима да усвоје преосталих десет тачака дневног реда, а расправљaло се једино када је у питању План капитлних улагања за 2025. годину.
Одборник Веселин Мучибабић је рекао да одборници СНСД-а неће гласати за ову тачку јер приликом усвајања Буџета амандмани које су предложили нису били прихваћени.
Одборник Милан Савић је нагласио да ће клуб одборника СДС-а подржати Приједлог Плана иако су свјесни да су средства са којима се распoлаже недовољна.
„У наредном периоду можемо побољшати инфраструктуру и завршити одређене пројекте“, истакао је Савић.
Одборницу Милимирку Говедарицу је интересовало када ће се завршити радови на Спортској дворани и згради Старе општине.
Начелник Вукота Говедарица је образложио да на располагању имају 12 милиона и 600 хиљада марака, од чега 63% или 8 милиона и 200 хиљада марака одлази на плате.
„ Када се томе дода кориштење разних роба и услуга, социјална давања и субвенције, те кредити јасно је да су средства за капитална улагања веома мала“, истакао је Говедарица.
В.Д. начелника Одјељења за просторно планирање и цивилну заштиту Милинко Рончевић је рекао да ће се радови на уређењу простора испред Спортске дворане наставити на прољеће а да новца за унутрашње уређење зграде Страре општине неме.
Углавном без дискусија и једногласно усвојени су Приједлози Одлука о начину, организацији и условима вршења јавног превоза лица и ствари на подручју општине, о уписним подручјима за ученике основне школе, те утврђивању листе стручњака за избор у Конкурсну комисију за пријем службеника и намјештеника у Општинску управу и других именовања која су у надлежности Начелника општине и Скупштине општине.
По сличном поступку усвојени су и Приједлози Рјешења о именовању чланова одбора за здравље и Одбора за мјесне заједнице, регионалну и међународну сарадњу.
Под тачком 23 усвојен је и Приједлог Рјешења о именовању чланова Комисије за статут и прописе, а потом и чланова Комисије за буџет и финансије.
Потребни већину добиле су и тачке Приједлог Рјешења о разрјешењу члана Управног одбораб ЈПУ „Дјечији вртић“ Гацко, као и Приједлог Рјешења о именовању Комисије за примопредају дужности директора Јаввног предузећа „Комус“ а.д. Гацко.
Пета редовна сједница СО Гацко завршена је без одборничких питања.
Подијели:
