Humanost – pobjeda!

Sedmoj pobjedi uzastopno u kojoj su sa 3:2 savladali tuzlansku „Slobodu“  ŽOK „Gacko“ sinoć na domaćem terenu dao je bitan – humanitarni karakter. Igrali su za malu Helenu Gavran (4 godine) iz Foče kojoj su neophodna sredstva za liječenje. Od ulaznica je prikupljeno 276 maraka. Više od samog iznosa važan je gest našeg kluba.

Djevojke iz Gacka su dobile prvi set rezultatom 25:21, ali su drugi izgubile tijesno 24:26. Taj set je doveo do potpunog pada koncentracije gatačkog tima pa je treći izgubio sa 15:25. Ipak došlo je do potpunog preokreta u četvrtom koji je sada ekipa „Gacka“ dobila tim rezultatom 25:15. I u petom setu su bile prilično ubjedljive i savladale gošće sa 15:9.

Trener Saša Slijepčević izrazivši zadovoljstvo zbog pobjede zahvalio se svima koji su došli i samim tim podržali ovu humanitarnu akciju i svoje odbojkašice.

Trener „Slobode“ Armin Dervišević bio je zadovoljan uzetim bodom i gostoprimstvom u Gacku.

Uz želju da i dalje pobjeđuju ŽOK „Gacko“ čestitamo i što su još jednom položili ispit humanosti!