Pobjedom do cilja-odbojkašice druge u Premijer ligi

Cilj ŽOK „Gacko“ –doći na drugo mjesto na tabeli, ostvaren je pobjedom nad ekipom „Banjalučki Volej“ rezultatom 3:1. Utakmica 16. Derbi kola Premijer lige BiH odigrana je proteklog vikenda u Banja Luci, a već u prvom setu djevojke iz Gacka su pokazale da su spremno ušle u susret jer su savladale domaćina ubjedljivim rezultatom 25:15.

U drugom setu ipak skoro obrnuta situacija pa su Banjalučanke slavile sa 25:18, treći set do kraja neizvjesan ali su bolju koncentraciju imale Gačanke i pobijedile su sa 27:25, dok je u četvrtom rezultat za Gacko bio 25:22.
Ako se uzme u obzir činjenica da su odbojkašice Gacka igrale na protivničkom terenu i ipak uspjele poraziti tim koji je do ove utakmice bio na drugom mjestu, zaista su uradile veliki posao. Do sada su osvojile 39 bodova, a „BL Volej“ 38.Ispred je samo „Bimal Jedinstvo“.

Pred odbojkašicama su još dva kola nakon kojih očekuju da zadrže osvojenu poziciju, pred početak plej-ofa.
U goste im sledeće subote dolazi „Kula Gradačac“, susret počinje u 19 časova. Nakon toga poslednje 18.kolo odigraće u Modriči.